Demony w popkulturze


Sebastian Michaelis

   Sebastian Michaelis to tytułowy bohater serii mang ,,Kuroshitsuji'' autorstwa Yany Toboso. Właściwie jego prawdziwe imię nie jest znane-został nazwany przez swojego pana, Ciela Phantomhive, z którym zawarł cyrograf. Pakt zobowiązuje go do ochrony chłopca i pomocy w osiągnięciu jego celu, którym jest zemsta na zabójcach jego rodziców. Służy mu na co dzień jako kamerdyner i wykonuje typowe dla tego stanowiska zadania jednak gdy życie jego pana jest zagrożone staje się istną maszyną do zabijania. Równie istotną cechą jest jego ogromny intelekt, którego połączenie ze zdolnościami fizycznymi umożliwia mu wykonywanie również wszystkie jego polecenia, które mogą wydawać się niemożliwe do zrobienia. 




Malthus jest 38 z 72 demonów Goecji. Opętał lalkę Annabelle z serii filmów z uniwersum Obecności. Jego inne imiona podane w Goecji to Malthas i Halfas. Przedstawia ona również Malthusa jako hrabiego piekła dowodzącego 26 legionami duchów. Chyba nie trzeba mówić, że jest antagonistą wszystkich filmów w jakich występuje.





Diabeł

Król piekieł z gry i serialu ,,Cuphead''. Jego celem jest zdobycie dusz Filusia i Kubusia-głównych postaci-które zdobył podczas gry w kości. Bracia jednak błagają o szansę na odkupienie. I tu zaczyna się fabuła gry, którą jest zdobywanie dusz dla Diabła. Jest to, jak na siłę nieczystą przystało, postać wybuchowa, łatwo wpadająca w furię i lubująca się w sprawianiu cierpienia innym.





   Crowley włada piekłem w serialu ,,Nie z tego świata''. Mimo oficjalnego bycia przeciwnikiem Winchesterów i stania po stronie Zła to zdarzało mu się działać z braćmi próbując osiągnąć wspólny cel. Służy mu dużo demonów i całej masy innych istot. Cechuje się ciętym językiem i aroganckim zachowaniem. Jego imię jest zapewne nawiązaniem do Aleistera Crowleya, ważnej sylwetki dla okultystów.






                         Kayako Saeki


   Kayako Saeki pochodzi z franczyzy "Ju-on", czyli łącznie ok. kilkunastu filmów razem z amerykańskimi remakeami, spin-offami i crossoverem z ,,Ringiem'' pt. Sadako vs. Kayako. Ona i jej syn stali się yurei po tym jak mąż kobiety ich brutalnie zamordował. Została ona zadźgana, następnie-w zależności od filmu-podciął jej gardło lub skręcił szyję. W każdym razie doszło do urazu krtani, przez co oddychając Kayako wydaje charakterystyczny dźwięk, który słyszą jej ofiary. A ofiarami zostają osoby, które miały kontakt z jej domem, w którym umierając nieświadomie przeklnęła go.




              Toshio Saeki

   Toshio Saeki jest synem Kayako i był świadkiem jej śmierci. Z tego powodu został zamordowany przez własnego ojca przez utopienie w wannie. Jego obecność zapowiada wydawane przez niego miauczenie. Jest to związane z faktem, że razem z nim jego ojciec utopił także kota, a ich dusze się połączyły.




                     
 Valak to antagonista z uniwersum ,,Obecność''. Pojawia się w kilku filmach: Obecność 2, Annabelle: Narodziny zła oraz Zakonnica. To ten ostatni jest chronologicznie pierwszy i przedstawia jak Valak dostał się na Ziemie. W małej rumuńskiej miejscowości doszło do otwarcia wrót prowadzących do piekła. Aby chronić się przed siłami nieczystymi założono tam klasztor, w którym praktykuje się nieustanną modlitwę.
Jest to 62 demon Goecji. Posiada on też inne imiona: Wolak, Walu, Łalak, a jak podaje Wikipedia również Walaszczyk. Goecja przedstawia inną jego formę niż filmy James'a Wana, czyli dorosłą osobę w habicie zakonnicy. Jest nią dziecko z anielimi skrzydłami.



   Sartael odgrywał ważną rolę w filmie "Errementari''. Był pomniejszym diabłem, którego wysłano, aby  zabrania duszy drugiego tytułowego bohatera. Był antagonistą pokroju Lokiego, czyli pomimo działań, które bezpośrednio szkodziły głównym bohaterom, jednak nie był jednoznacznie zły.





Demon, czy raczej byt panteistyczny, w którego wiarę kultywują bohaterki filmu "The Craft". Przez jedną z postaci został, parafrazując, w ten sposób: "Gdyby Bóg i Szatan rozgrywali mecz Manon byłby boiskiem".

























Nowe aktualizacje wkrótce...


























Komentarze